Prvošolci, uganke, ilustracije in … Roza

Prvošolci vemo. Na kulturnem dnevu smo spoznali zanimive uganke Rozmana Roze. Nekatere so bile že kar težke, ampak brez skrbi. Uspelo nam je in razvozlali smo prav vse. Izvedeli smo, da je Andrej Rozman Roza pisatelj in pesnik. Da knjige izgledajo tako lepo, je potreben še nekdo. Ilustrator. Zapletena beseda. Ampak prvošolci zdaj dobro vemo, da je to tisti, ki poskrbi, da knjige oživijo tudi v slikah. Spremenili smo se v prave ilustratorje in nekatere uganke ilustrirali tudi sami. Te zdaj krasijo panoje v naši garderobi. Iz njih smo izdelali tudi čisto pravo knjigo. Če te zanima odgovor na zgornjo uganko, in če bi se rad preizkusil še v kateri, nas le obišči v garderobi in si kakšno preberi. Uganke z našimi ilustracijami pa lahko poiščeš tudi v šolski knjižnici.